• Wielka Gala Wręczenia Nagród

• 22 grudnia 2022r., w naszej szkole wraz z obchodami Wigilii Szkolnej miała miejsce Uroczysta Gala Wręczenia Nagród w Wielkim Bożonarodzeniowym Rodzinnym Konkursie Plastycznym. Wydarzenie uświetnił przepiękny Koncert Kolęd i Pastorałek, przygotowany przez młodszych uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Renaty Konopka i p. Katarzyny Pelc. Wraz z całą społecznością szkolną w uroczystości udział wzięli rodzice uczniów jak i zaproszeni goście, min. Wicemarszałek  Sebastian Łukaszewicz oraz Wójt Gminy Zawady Krzysztof Wądołowski, którzy to osobiście wręczyli nagrody zarówno laureatom jak i wszystkich uczestnikom konkursu.

Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania Pani Agacie Puchalskiej – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP oraz Panu Sebastianowi Łukaszewiczowi – Wicemarszałkowi Województwa Podlaskiego, za pomoc w pozyskaniu wielu pięknych i wartościowych nagród, dzięki którym uhonorowani zostali wszyscy uczestnicy konkursu.

Prace zgłoszone do konkursu zostały wystawione na kiermaszu charytatywnym, z którego dochód w kwocie 1862zł. przeznaczony został na operację uczennicy naszej szkoły Oli Wiśniewskiej.

Relacja z tego wydarzenia została opublikowana na stronie Urzędu Marszałkowskiego LINK DO RELACJI

• ZGRANA KLASA

• W grudniu odbyły się kolejne akcje Samorządu Uczniowskiego w ramach  międzyklasowego konkursu „ZGRANA KLASA”. Uczniowie przebierali się za Mikołaja lub jego pomocników: elfy i renifery oraz dekorowali drzwi wejściowe do klas.  Za każdą aktywność klasy zbierają punkty na swoje konto.  Zapraszamy do galerii zdjęć

• Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym C

• Nowa galeria Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym C została dodana do albumu fotograficznego

16 grudnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w najmłodszej grupie przedszkolaków. Rodzice wzięli udział we wspólnym dekorowaniu pierników oraz wykonali razem z dziećmi świąteczne kartki. Nie zabrakło także wspólnych piosenek i zabaw zimowych . Dzieci były bardzo podekscytowane i szczęśliwe a mile spędzony czas a pewno zapamiętają na długo.

• KIERMASZ PIERNIKÓW I KART ŚWIĄTECZNYCH

• Dnia 15 grudnia odbył się kiermasz pierników i kartek świątecznych, zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas oraz klasę Oa. Dochód został przeznaczony na operację ręki Oli Wiśniewskiej. Wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy serdecznie dziękujemy.

• Klasa VIII na Targach Kwalifikacji Przyszłości

• Dnia 12 grudnia 2022r. klasa VIII uczestniczyła w wyjeździe do Białegostoku. Głównym jego celem był udział uczniów w Targach Kwalifikacji Przyszłości, które odbyły się Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Podczas Targów szkoły ponadpodstawowe z całego województwa prezentowały swoją ofertę edukacyjną.  Uczniowie  mogli m.in. obejrzeć prezentację druku 3D oraz dowiedzieć się jak wykorzystać sztuczną inteligencję w domu i motoryzacji, jakie zastosowanie ma VR w edukacji, czym jest sferyfikacja, czy też jak przygotować desery i napoje np. z wykorzystaniem suchego lodu. Targi uświetniły również: występ zespołu tanecznego, pokaz mody, fryzur i szkiców wykonanych przez uczniów szkół branżowych.

Dodatkowymi atrakcjami podczas pobytu w  Białymstoku było zwiedzanie Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz spacer po Rynku Kościuszki, gdzie aktualnie odbywa się Jarmark Świąteczny.

Organizatorem wyjazdu była p. A. Szymańska, która to wraz z p. D. Gąsowską pełniły opiekę nad uczniami podczas wycieczki.

• PODLASKIE MIKOŁAJKI W OPERZE I FILHARMONII PODLASKIEJ W BIAŁYMSTOKU

• Z okazji Mikołajek i na specjalne zaproszenie Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego nasi uczniowie wzięli udział w Koncercie Mikołajkowym „PODLASKIE MIKOŁAJKI” .

Dla najmłodszych przygotowano spektakl taneczny z pokazem. Następnie wystąpił chór dziecięco-młodzieżowy Opery i Filharmonii Podlaskiej. Artyści wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Punktem kulminacyjnym było pojawienie się Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Wśród upominków były słodycze, kolorowanki, kredki, zabawki. Na koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek.

W Podlaskich Mikołajkach wzięło udział prawie 700 dzieci, w tym 46 naszych uczniów. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

• Konkurs wiedzy z treści lektury "Pan Tadeusz"

• 18 listopada 2022r. uczniowie klasy ósmej wzięli udział w konkursie wiedzy z treści lektury pt. „Pan Tadeusz”
            Adama Mickiewicza.  Uczniowie pisali test, który składał się  z pytań zamkniętych
            i otwartych. Po podliczeniu punktacji wyłoniono zwycięzców.

I miejsce- Dominika Zajkowska

II miejsce- Ewa Żmijewska