• Targi Edukacji i Pracy

          • Dnia 22 marca 2023r. klasa VIII wzięła udział w Targach Edukacji i Pracy, zorganizowanych przez Starostę Białostockiego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Celem Targów było ukazanie młodym ludziom, kończącym szkołę podstawową, potencjału szkolnictwa branżowego i technicznego. Podczas targów uczniowi mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami szkół branżowych i techników, zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz perspektywami rozwoju zawodowego po ich ukończeniu. Czas wolny przed rozpoczęciem targów uczniowie przeznaczyli na spacer po parku w poszukiwaniu wiosny:)

            Wyjazd do Białegostoku zorganizowały Panie: A. Szymańska oraz K. Sawicka

          • Wiosna, wiosna....

          • Pierwszy dzień wiosny był okazją do przeprowadzenia kolejnej akcji Samorządu Uczniowskiego w ramach międzyklasowego konkursu „ZGRANA KLASA”. 

          • Przedszkolaki jako Mali Wielcy Odkrywcy

          • Grupa przedszkolna 5 latków realizuje program Mali Wielcy Odkrywcy, w którym  poznaje świat poprzez doświadczenia i eksperymenty.  Przedszkolaki zrealizowały dwa etapy programu. Pierwszy dotyczył wynalazków. Mali Wielcy Odkrywcy dowiedzieli się, że dookoła znajduje się wiele niepozornych przedmiotów, które odmieniły nasz sposób życia. Poznali dawne sposoby pomiaru czasu, tworzyli własne egzemplarze zegarów a na przedszkolnej ścianie zawisł Zegar Małych Wielkich Odkrywców. Drugi etap poświęcony był „Kuchennym eksperymentom”. Okazało się, że produkty, które znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, można wykorzystać do przeprowadzania ciekawych eksperymentów. Mali naukowcy odkrywali właściwości sody, octu oraz mąki. Powstał wybuchowy wulkan, tęcza na mleku, ciecz nienewtonowska. Nasze zdolne przedszkolaki przeprowadziły zabawę badawczą z wykorzystaniem drożdży i butelek z balonikami, dowiedziały się „Jak napompować balon bez pompki” i  „Czy ziemniak przewodzi prąd?” Zajęcia sprawiają dzieciom wiele radości i wzbudzają ogromną ciekawość. Przed nami kolejny etap poznawania powietrza.

          • BOOKCROSSING czyli WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA

          •  

            W sali 5 latków powstał kącik bookcrossingowy. Do akcji przyłączyły się również dzieci  z oddziału przedszkolnego- 6 latki. Przedszkolaki  przyniosły z domu książeczki, które znalazły miejsce w specjalnie przygotowanym kąciku. Każdy może wziąć wybraną książkę, przeczytać, a następnie przekazać dalej.

            Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawienie ich w miejscach publicznych lub celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Pozwalajmy książkom krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie - uczyć, bawić i zaskakiwać. 

          • KSIĄŻKA ŁĄCZY

          • Uczniowie klasy Oa oraz Ob stworzyli własne książeczki, wcielając się w autorów i ilustratorów. Po wykonanej pracy zaprezentowali swoje dzieła nawzajem. Okazało się, że obie książeczki dotyczyły przyjaźni. Tytuł książki grupy Oa to "Kropelka wody", a grupy O b - "Biedroneczka szuka przyjaciela". Przyjaźń to pięknie uczucie, dlatego też dzieci spędziły wspólnie czas podczas zabaw, w celu poszukiwania nowych znajomości i integracji grup. Klasa Oa wykonała również ilustracje do bajki - Jak krawiec Niteczka został królem. Natomiast klasa Ob stworzyła kącik bookcrossingowy.

          • Z kamerą wśród lektur

          • Film to rodzaj sztuki, z którą uczniowie mają styczność niemal od urodzenia. Często oglądają filmy i seriale. Podejmują także własne próby kręcenia filmów przy pomocy telefonów komórkowych. Te zainteresowania uczniów zainspirowały nauczycielki do połączenia świata lektur, sztuki teatralnej i filmu. W ramach innowacji pedagogicznej "Z kamerą wśród lektur - tworzymy film" uczniowie klasy 7, pod opieką pań: Emilii Chowańskiej i Marii Piotrowskiej stworzyli krótki film inspirowany obowiązkową lekturą szkolną „Dziady” cz. II oraz fragmentem ballady „Romantyczność” Adama Mickiewicza (w nawiązaniu do tematu Narodowego Czytania 2022). 

            Dzięki wprowadzonej innowacji uczniowie poznali narzędzia do pracy z amatorskimi filmikami, podjęli własne działania twórcze przy pomocy ogólnie dostępnych narzędzi multimedialnych, stworzyli stroje do filmu, rozwijali swoje umiejętności aktorskie i co bardzo ważne: dokładniej zapamiętali treść dramatu i ballady oraz przesłanie płynące z omawianych lektur. Kształtowali przy tym umiejętność współpracy, dzieląc się spostrzeżeniami i pomysłami. 

            W pracy nad filmem wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. 

            Mamy nadzieję, że tak ciekawe doświadczenie, jakim jest tworzenie filmu uczniowie zapamiętają na długo. Nie jest łatwo być aktorem, chociaż na planie, jak się okazało, może być też zabawnie i emocjonująco!  

    • Galeria zdjęć

        brak danych