• Akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły, św. Jana Pawła II

• W dniu 18 maja 2022 r. uczestniczyliśmy  w akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły, która pozwoliła upamiętnić wielkiego charakterem i talentem Polaka, postać znaną i szanowaną w wielu krajach całego świata- św. Jana Pawła II, wielkiego papieża i wyjątkowego człowieka. Słuchaliśmy refleksyjnych tekstów poetyckich, cytatów Świętego, utworów wokalnych oraz narracji historycznej. Różnorodność form artystycznego wyrazu pozwoliła licznej grupie uczniów naszej szkoły zaprezentować talenty aktorskie, muzyczne, recytatorskie.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV i VII oraz uczniowie klas 0-III pod kierunkiem pani Ireny Gosk i Katarzyny Pelc.  Oprawę muzyczną opracowała pani Emilia Chowańska wraz z uczniami klas IV, V i VI.

• Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Uczniowie Naszej Szkoły uczcili święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji, w środę 4 maja odbyła się uroczysta akademia pod hasłem "Witaj Majowa Jutrzenko". Podczas uroczystości wybrzmiały wiersze i piosenki patriotyczne poświęcone temu historycznemu wydarzeniu. Społeczność szkolna uhonorowała ten dzień pięknymi galowymi strojami i biało-czerwonymi dekoracjami.

• „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?”- konkurs czytelniczy

• Nowa galeria „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?”- konkurs czytelniczy została dodana do albumu fotograficznego

22 kwietnia 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klasy II pod hasłem „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?”. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne przeczytanie i wykazanie się znajomością wielu wierszy Jana Brzechwy. Uczniowie otrzymali wykaz wierszy: Samochwała, Sójka, Kłamczucha, Jajko, Kwoka, Pytalski, Wiosenne porządki, Hipopotam, Na straganie, Tydzień, Na wyspach Bergamutach, Koziołeczek, Tańcowała igła z nitką, Żuk, Leń, Psie smutki. Konkurs miał charakter testu wyboru. Uczniowie wskazywali prawidłowe rozwiązania do 20 pytań zamkniętych. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością treści przeczytanych wierszy. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książki. Nagrody książkowe z serii „Między nami zwierzakami” wraz z dedykacją przekazał autor Jacek Daniluk, za co serdecznie dziękujemy. Wyniki konkursu: I miejsce- Chiara Karwicki II miejsce- Julia Grabowska III miejsce-Julia Wiśniewska

• Konkurs Ekologiczny "Ekoludek"

• Uzestnikami konkursu były dzieci  z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami. Zadaniem konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną przestrzennej postaci „Ekoludka”, wykorzystując  odpadki i nieużytki (ścinki, puste butelki, rolki od papieru, korki plastikowe, pudełka itp.). Prace konkursowe były niezwykłe i bardzo pomysłowe, a dzieci uczyły się, jak można użyć ponownie rzeczy z pozoru bezużytecznych.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! :)

• Mobilne Centrum Nauki Kopernik w Naszej Szkole!

• Nowa galeria Mobilne Centrum Nauki Kopernik w Naszej Szkole! została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 25.04.2022 – 26.04.2022 w Naszej Szkole gościło Mobilne Centrum Nauki Kopernik współpracujące z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Uczniowie mogli testować, eksperymentować, bawić się, odkrywać, obserwować i poszukiwać rozwiązań zagadek, zjawisk i praw fizycznych rządzących Naszym Światem. Dla uczniów Centrum Nauk Kopernik przygotowało eksponaty: – Sprawdź swoją pamięć – Szybkość reakcji – Kula plazmowa – Człowiek – układanka – Jak powstaje film – Trójkąty i kwadraty – Wyścig walców – Najszybsza zjeżdżalnia – Wirujące krzesło – Szyfry – Łamigłówki Wszyscy byli zadowoleni z miłej i udanej zabawy przy eksperymentowaniu. Dziękujemy za wizytę w Naszej Szkole i moc edukacyjnych atrakcji!

• Wycieczka do Krakowa

• Nowa galeria Wycieczka do Krakowa została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 20-22 kwietnia 2022 r. uczniowie klas: 5, 6, 7, 8a i 8b byli na trzydniowej wycieczce: Auschwitz-Wieliczka-Wadowice-Kraków-Ojcowski Park Narodowy. Poznawali wybrane krajobrazy Polski. Kształtowali poczucie dumy z piękna ojczystej przyrody i dorobku naszego narodu poprzez poznanie obiektów dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Polski. Opiekunami grupy byli: Grażyna Zajkowska-Bielawska, Anna Misiukiewicz oraz Agnieszka Tołczyk.