• Okulary VR na lekcji języka polskiego w kl. V

• Uczniowie klasy V uczestniczyli  w niezwykłej lekcji języka polskiego. Mieli możliwość wykorzystania w nauczaniu okulary VR, które zostały zakupione przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Okulary VR to bardziej rozbudowane gogle, wyposażone w sensory, dające iluzję przeniesienia do wirtualnego świata, w zupełnie inny wymiar: można w nich obejrzeć wizualizacje różnych miejsc na świecie.

Wykorzystano możliwości, jakie dają okulary VR na lekcji języka polskiego podsumowującej opracowanie lektury „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” na temat: „Po drugiej stronie szafy. Odkrywamy świat fantazji z wykorzystaniem nowych technologii”.  Celem lekcji  było odróżnianie świata realistycznego od świata fantazji i stworzenie własnych przygód bohaterów do obrazów widzianych przy użyciu okularów VR.

Lekcja minęła bardzo szybko, uczniowie byli zaangażowani w lekcję, czekają na następne takie zajęcia.

• Oczami robota

• Uczniowie naszej szkoły mieli ciekawą lekcję informatyki z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Dowiedzieli się, czym jest sztuczna inteligencja oraz jak to się dzieje, że robot potrafi odróżnić kolory. Najpierw trenowali, AI rozpoznawać znaki sygnalizacji świetlnej, a później przetestowali go na inteligentnej macie miasta. Śledząc działania robota, mieli okazję poznać efekty swojego treningu. Ponadto wykorzystując zdobytą na lekcji wiedzę, uczyli się samodzielnie programować robota w aplikacji Scratch i Photon Blocks, przez stworzenie skryptu, który będzie odpowiadał za wydawanie sygnałów świetlnych lub dźwiękowych, tak by dotarł do określonego przez uczniów celu.