• Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• Dnia 15 stycznia 2024r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”. W przeglądzie wzięło udział 56 uczniów z sześciu szkół, ze  Szkoły  Podstawowej w Laskowcu, Konopkach-Pokrzywnicy, Łupiance Starej, Kobylinie  Borzymach, Surażu oraz Zawadach. Uczniowie zaśpiewali 27 kolęd i pastorałek. Wystąpili soliści, duety i chóry. Usłyszeliśmy znane i popularne kolędy, np. „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Lulajże Jezuniu”. Zabrzmiały też nieznane  i nowe kolędy i pastorałki np. :”Noel”, „Głos całego świata” czy „Kolęda suraska”. Przegląd został objęty patronatem Wójta Gminy Zawady, p. Krzysztofa Wądołowskiego. Miał na celu popularyzację kolęd oraz podtrzymanie tradycji wspólnego kolędowania. Zgromadzona publiczność z zainteresowaniem wysłuchała pięknie wykonanych utworów. Była też okazja do wspólnych zabaw ruchowych, które zostały zaproponowane między występami. Dla uczestników i gości przygotowany został słodki poczęstunek. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki, które zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Zawadach. Przegląd zorganizowała p. Renata Konopka.

• Zabawa choinkowa oddziałów przedszkolnych i klas I - III

• Dnia 12.01.2024 r. w szkole odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich grup przedszkolnych i klas 1-3. Na ten dzień wszystkie dzieci przygotowały piękne i pomysłowe  karnawałowe stroje. Wspaniałą zabawę poprowadziła grupa animacyjna Animacje Fascynacje zapewniając muzykę i nagłośnienie, bańki mydlane, wyrzutnie dymu.  Animatorki w strojach Elfów zapraszały  dzieci do udziału w konkursach, do zabawy i tańca. Wszyscy wesoło bawili się przy dobrej muzyce. Podczas przerwy na dzieci czekał słodki poczęstunek. Impreza została zorganizowana we współpracy z Radą Rodziców. Z pewnością ten dzień na  długo pozostanie w pamięci dzieci.
          • Wigilia Szkolna

• Jak co roku, w ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyła się Szkolna Wigilia. Po klasowych spotkaniach opłatkowych oraz warsztatach dekorowania pierników społeczność szkolna oraz zaproszeni gości zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie wystawione zostały piękne Jasełka. Misterium to wprowadziło wszystkich w szczególny, bożonarodzeniowy nastrój. Nie zabrakło również pięknie wykonanych kolęd i pastorałek. Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości oraz złożyła zebranym świąteczne życzenia.

Na zakończenie spotkania odbyło się wręczenie nagród w konkursie na zbiórkę surowców wtórnych oraz dyplomów dla klas uzyskanych  w turnieju zorganizowanego pod hasłem „Bożonarodzeniowo i na sportowo”. Zwycięzcom gratulujemy!

• Konkurs „Magiczna choinka”

• Z okazji Świat Bożego Narodzenia został zorganizowany konkurs „Magiczna choinka”. W konkursie brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B. Wszystkie prace konkursowe były kolorowe, ciekawe, wykonane starannie różnymi technikami. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy!