• Wyniki konkursu FOX

• Informuję, że mamy wyniki 23.edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX.

Mamy jedną laureatkę III miejsca – w swojej kategorii wiekowej ‘Ducks’ osiągnęła wynik, który wg stanin jest „dobry”, czyli III miejsce w konkursie w całym kraju. Jest to Amelia Targońska z kl VII .

Pozostali Uczestnicy też osiągali dobre wyniki.

Najlepiej wypadł z nich Błażej Wądołowski z klasy IV. Tuż za nim był Bartosz Suchocki z klasy VII, następnie Dominik Kardasz oraz Gabriela Dąbrowska z klasy VI. Kolejni uczniowie to Chiara Karwicki z klasy IV oraz Oliwier Dąbrowski Gutowski z klasy VII. Way to go, Students!

Gratuluję Laureatce a wszystkim Uczestnikom bardzo dziękuję!

• Zbiórka plastikowych nakrętek

• Zachęcamy wszystkich uczniów do zbiórki plastikowych nakrętek, które będą przeznaczone na rehabilitację dziewczynki Edytki Zieleniewskiej. Nakrętki zostawiamy przy wejściu głównym do szkoły.

• Lektury szkolne inaczej

• Omawianie lektur w klasie 5 i klasie 6 zakończyło się kreatywnymi działaniami uczniów. Uwzględniając  wiedzę zdobytą na lekcjach poświęconych książkom, uczniowie klasy piątej przygotowali gry planszowe na podstawie "Tajemniczego ogrodu" F.H. Burnett, a uczniowie klasy 6 przygotowali lapbooki  do powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.

Prace zachwycają pomysłowością i estetyką wykonania, a materiały użyte do ich zrobienia świadczą o dużej wyobraźni uczniów i znajomości tematu. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie z takim ogromnym zaangażowaniem podeszli do wykonania tego zadania.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy przygotowanej przez młodych twórców.

Opiekunkami realizacji projektów edukacyjnych były panie E. Lewczuk i M. Piotrowska.

• Przedszkolaki w Fabryce Misia

• W dniu 18.04.2024 r. oddziały przedszkolne wybrały się na wycieczkę do "Fabryki Misia" w Białymstoku. Na dzieci czekały wspaniałe atrakcje m.in. mega zjeżdżalnie, tory przeszkód, trampoliny, mnóstwo nowoczesnych zabawek. Dzieci były szczęśliwe i zachwycone. Było fantastycznie! Zobaczcie sami!

• Turniej Piłkarski "Puchar Tymbarka"

• Dnia 16.04.2024r. nasz szkoła uczestniczyła w turnieju piłkarskim „Puchar Tymbarka”. Turniej odbył się  w Tykocinie. Nasza szkoła startowała w kategorii U12 chłopcy. Reprezentowali ją zawodnicy z klasy III i IV, w tym dwie zawodniczki. W składzie: Zofia Miniewicz, Natalia Czarnowska, Kamil Bogus, Filip Dobkowski, Sebastian Kulikowski, Jakub Zajkowski, Targoński Wiktor i Kacper Mystkowski. Trenerką prowadzącą naszą drużynę była Pani Justyna Klepacka. Drużyny podzielone były na cztery grupy. Nasza szkoła przypisana była do grupy 2, w której były 3 drużyny. Naszymi przeciwnikami byli: Turośl Kościelna, Wasilków i Zabłudów. Poziom był bardzo wysoki, jeśli chodzi o tą kategorię wiekową.  Mimo zaciętej walki naszej drużyny, nie udało się wyjść z grupy. Jednak zajęliśmy 3 miejsce w naszej grupie, a to nie jest zły wynik. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Wiktor Targoński. Natomiast bardzo dobrą pracę wykonał nasz bramkarz Jakub Zajkowski, który nie raz ratował drużynę przed stratą bramki. Na wyróżnienie zasługują Zosia Miniewicz i Natalia Czarnowska, które odważnie stawiły czoła drużynom chłopięcym.

Gratulację dla naszych reprezentantów szkoły, którzy mimo bardzo trudnych warunków pogodowych pokazali dobrą grę, wolę walki i odwagę na boisku.

• XV Konkurs Piosenki Pokolenia Naszych Rodziców

• 9.04.24 dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XV Konkursie Piosenki Pokolenia Naszych Rodziców zorganizowanym w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Tykocinie. Oliwier Rogalewski z kasy 3 zaśpiewał piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar „Tak bardzo się starałem. Aleksandra Gąsowska z klasy 4 zaprezentowała piosenkę z repertuaru Grażyny Świtały „Pociągi dwa”. Oliwier swoim wykonaniem zachwycił publiczność. W konkursie zajął III miejsce. Otrzymał nagrodę, statuetkę i dyplom.

• Wiosenno-wielkanocne warsztaty z Rodzicami w przedszkolu

• 26 marca w grupie 5 latków odbyły się warsztaty wiosenno-wielkanocne, w których udział brali rodzice z dziećmi. Była to doskonała okazja do miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Rodzice wraz ze swoimi pociechami  z ogromnym zapałem i zaangażowaniem tworzyli piękne świąteczne ozdoby: koszyczki, pisanki, zajączki. Warsztaty przebiegały w wesołej atmosferze.