• Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora na spektakl „KARIUS I BAKTUS”

• Dnia 05.04.2023r. oddział przedszkolny 5 i 6 latków wybrał się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl pt. „KARIUS I BAKTUS”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci miały okazję zajrzeć za kulisy teatralnej sceny, aby dowiedzieć się, jak powstaje przedstawienie teatralne i tym samym zaznajomić się z magicznym językiem teatru. Efektowna animacja różnego rodzaju rekwizytami i lalkami, efekty świetlne, wspaniała muzyka, piosenki spowodowały, że przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Spektakl wywarł na dzieciach ogromne wrażenie. Po przedstawieniu zjedliśmy pyszną pizzę i udaliśmy się na  plac zabaw.

• Konkurs "EKO MODA"

• Z okazji

ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

serdecznie zapraszamy

dzieci z oddziałów przedszkolnych

do udziału w konkursie

„EKO – MODA”

Szczegóły konkursu w REGULAMINIE

• Wielkanocne zajęcia otwarte dla Rodziców w OP 5 latki

• W oddziale przedszkolnym 5 latków 30 marca 2023r. odbyły się z zajęcia otwarte z  udziałem rodziców. Miały na celu przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych.  Spotkanie było doskonałą okazją dla rodziców do obserwowania swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały wspaniałe ozdoby wielkanocne: zajączki wielkanocne, kolorowe pisanki. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

• Radosny Dzień Wiosny

• Cała społeczność szkolna bardzo radośnie przywitała w tym roku nadchodzącą wiosnę. Świętowanie rozpoczął Koncert Piosenki „Jak za dawnych lat”, podczas którego zabrzmiało 16 utworów z lat  60-tych, 70 – tych i 80 – tych z repertuaru znanych polskich wykonawców. Wszyscy występujący na scenie artyści zostali nagrodzeni pluszowymi misiami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po emocjonujących występach przyszedł czas na rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Moja Rodzinna Wielkanoc” zorganizowanego pod Patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.  Na konkurs wpłynęło 81 ozdób wielkanocnych. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: oddziały przedszkolne, kl. I-III oraz kl. IV – VIII. Wśród najmłodszych uczestników przyznano 8 nagród głównych zaś w dwóch pozostałych kategoriach po 6. Uroczystość swoją obecnością uświetniła Pani Dorota Szubzda Kierownik Działu Edukacji Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, która to wraz z Panią Dyrektor Iwoną Słomczewską wręczyła nagrody wszystkim uczestnikom konkursu.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Arturowi Kosickiemu Marszałkowi Województwa Podlaskiego oraz Panu Sebastianowi Łukaszewiczowi – Wicemarszałkowi Województwa Podlaskiego za ofiarowanie cennych nagród, dzięki którym wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani.

Słowa podziękowania kierujemy również w stronę Rady Rodziców, która zadbała o to, by również uczestnicy koncertu zostali docenieni i otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie świętowania wszystkie prace konkursowe oraz pyszne słodkości przygotowane przez rodziców zostały wystawione na kiermaszu charytatywnym , z którego dochód w kwocie 2581,80 zł został w całości przeznaczony na operacje ręki uczennicy naszej szkoły Oli Wiśniewskiej.

•  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 2 kwietnia
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 2 kwietnia

• Co roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia. Kolory niebieski i różowy zostały uznane za symbole jedności z osobami z autyzmem, symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Tego dnia warto założyć ubranie oraz oświetlić dom tymi kolorami. W poprzednim roku 2 kwietnia na niebiesko i różowo zaświeciły się m.in: Pałac Kultury i Nauki, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Zamek w Lublinie, Spodek w Katowicach.

Czym jest Autyzm?

Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym. Pierwsze objawy można zaobserwować już we wczesnym dzieciństwie. Osoby z  autyzmem mogą mieć trudności z nawiązywaniem kontaktów z drugą osobą, opanowaniem umiejętności potrzebnych do komunikowania się, nawiązaniem relacji, a także u takich osób można zaobserwować różnorodne schematy zachowań.

Należy pamiętać, że każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Objawy u każdego dziecka są inne, różnią się nasileniem i stopniem wycofania. Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, ale dzięki odpowiedniej opiece i odpowiedniej terapii można poprawić jej funkcjonowanie.

Osoby ze spektrum autyzmu żyją wśród nas. Zakładają rodziny, pracują, robią karierę. Wśród sławnych osób można wskazać takie które borykają się z tym zaburzeniem, są to m.in.: Lionel Messi- piłkarz, Bill Gates-prezes firmy Microsoft, a także Justin Bieber-wokalista.