ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Bociany- prace klasy 5
Nowa galeria Bociany- prace klasy 5 została dodana do albumu fotograficznego
Wiosna rozgaszcza się nieśmiało w lesie, sadzie i ogrodzie. Jak wiecie bociany zwiastują rozpoczęcie wiosny. Zachęcamy do wykonania własnej pracy plastycznej na powitanie skrzydlatych przyjaciół.
1
Wiosno, przybywaj!
21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna! A wraz z nią odchodzi zima. Jedną z oznak nadchodzącej wiosny są pierwsze wiosenne kwiaty- przebiśniegi. W tym roku zima nieco ociąga się z odejściem, dlatego uczniowie Naszej Szkoły zapraszają ją pięknymi wiosennymi pracami :)
9
Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny "(Pod)różne historie" - "O podróżach w pandemii".
Pasjonujesz się fotografią? A może lubisz pisać opowiadania lub wiersze? Jeśli tak- ten konkurs jest dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie literacko-fotograficznym"(Pod)różne historie"-"O podróżach w pandemii",organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.
Nadesłane prace powinny przedstawiać przeżycia, refleksje czy spostrzeżenia uczestników. Podróż może być tu pojmowana sensu stricte jako wyprawa zrealizowana w okresie pandemii przy wszystkich wynikających z sytuacji ograniczeniach lub też opis wędrówki symbolicznej – metafizycznej, podróży marzeń przeżytej w wyobraźni, w czasie, podążaniu w głąb samego siebie, poszukiwaniu „nowych lądów" w czasie ograniczeń.
Na konkurs przyjmujemy prace nadesłane z placówek oraz od osób indywidualnych.
Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:I kategoria: 8 – 11 latII kategoria: 12 – 15 latIII kategoria: 16 lat i powyżej.
Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 29.04.2021 r.
Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 9.05.2021 r.
Byłeś - Jesteś - Będziesz z nami na zawsze
„Przecież nie cały umieram
To co we mnie nieśmiertelne trwa”
(św. Jana Paweł II)
Minęło już 16 lat od chwili kiedy odszedłeś od nas do domu Ojca. Jednak pamięć o Tobie nasz Patronie św. Janie Pawle II jest ciągle żywa. Nie zapomnieliśmy tego, co zrobiłeś dla nas. Nadal Twoje wskazania są aktualne i staramy się je realizować. Chcąc upamiętnić to wydarzenie z 2 kwietnia 2005r. wykonaliśmy gazetkę pt.: „Gdy odchodził, patrzył na to cały świat...”. Staramy się ciągle poznawać Twoje przesłania i w miarę możliwości stosować je w życiu.
Gazetkę wykonały: p. I. Gosk oraz p. K. Pelc.
W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale...
12 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy połączony z Walentynkami. Od samego rana w naszej sali było wesoło i kolorowo. Przebrani w barwne stroje swoich bajkowych ulubieńców bawiliśmy się wspaniale. Były tańce, wspólne zabawy, pokaz strojów oraz poczta walentynkowa. W czasie przerwy odpoczywaliśmy przy słodkim poczęstunku. Ach co to był za bal!
17
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu- celem akcji jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.
7
IDŹCIE NAPRZÓD Z NADZIEJĄ
„Musimy pokonać nasz lęk przed przyszłością.
Ale nie możemy go do końca pokonać inaczej jak tylko razem”.
Św. Jan Paweł II, ONZ, 1995 r.
Myśli i słowa św. Jana Pawła II były, są i będą aktualne. Wciąż są dla nas drogowskazami na drodze naszego życia. My - uczniowie szkoły, której jest Patronem - często je przypominamy i w miarę możliwości staramy się wcielać w życie. Stąd też wybraliśmy niektóre z nich i umieściliśmy na gazetce obok tablicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II.
Gazetkę wykonały Panie I. Gosk i K. Pelc.
Pada śnieżek
Wiersz D. Gellner- Pada śnieżek.
Pada śnieżek, pada śnieżek. Już ze śniegu mam kołnierzyk, białe uszy i policzki i śniegowe rękawiczki. A jak padać nie przestanie- wiecie, co się ze mną stanie? Będzie kino nie z tej ziemi - nos w marchewkę mi się zmieni. Wiersze dają wiele możliwości do odkrywania, wyrażania emocji, twórczości. Uczniowie klasy Oa - nauczyli się wiersza, zinterpretowali go wspólnie plastycznie. Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowali świąteczne drzewko ptakom oraz wspólne kolędowanie w klasie.
9
Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! - wiersz M. Konopnickiej pt. " Zła zima", był inspiracją dla klasy Oa do wykonania wielu działań w ramach innowacji: Lubimy czytać wiersze. Uczniowie interpretowali wiersz, wykonywali improwizacje muzyczne do utworu w wersji instrumentalnej. Wykonali szereg prac plastycznych oraz eksperymentów ze śniegiem, badając jego właściwości, kolorowali go. Zainspirowani śniegiem dostosowaliśmy również ćwiczenia gimnastyczne. Dzieci wykonały również wycinanki śnieżynek o różnym kształcie. Przygotowali również kartki świąteczne, które wręczyli przed świętami swoim rodzicom.
15
Konkurs "Forget-me-not"
W dniu 25.11.2020 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Forget-me-not” dla uczniów z klas IV-VIII, w wersji online. Ośmioro uczniów szkoły zmierzyło się z zadaniami skonstruowanymi w oparciu o zakres tematyczny obejmujący znajomość podanego wcześniej materiału tj. opowiadania, sentencje oraz współczesne piosenki angielskie. Poszczególne teksty były zaopatrzone w szczegółowe objaśnienia i przydzielone według stopnia trudności odpowiednio dla klas: IV-VI oraz VII-VIII. Pytania konkursowe obejmowały zadania zamknięte (wielokrotnego wyboru, zadania na dobieranie oraz typu prawda-fałsz) i zadania otwarte (z luką oraz zadania krótkiej odpowiedzi).
Dla uczniów biorących udział w konkursie przewidziano następujące rodzaje dyplomów:
Dyplom laureata- uzyskanie 100%
Dyplom z wyróżnieniem- uzyskanie 86% – 99%
Dyplom uznania – uzyskanie 50% – 85% punktów możliwych
Dyplom uczestnika – uzyskanie poniżej 50%
Mamy przyjemność ogłosić, iż w tegorocznym konkursie dyplomy uznania otrzymali następujący uczniowie:
1. Oliwier IV 86 % Dyplom z wyróżnieniem
2. Jakub VI 68 % Dyplom uznania
3. Dominika VI 68 % Dyplom uznania
4. Ewa VI 93 % Dyplom z wyróżnieniem
5. Natalia VII 52% Dyplom uznania
6. Julia VIIa 54 % Dyplom uznania
7. Bartosz VIIa 60 % Dyplom uznania
8. Kinga VIIb 48,5 % Dyplom uczestnika
Szkolny koordynator konkursu: p. Katarzyna Sawicka.
ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników naszej Szkoły życzę zdrowych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia.
Niech nadchodzący Rok będzie czasem powrotu do rzeczywistości bez maseczek, obaw o zdrowie własne i najbliższych. Niech przyniesie radość i szczęście oraz wszystko to za czym tęskniliśmy w roku 2020.
Dyrektor Szkoły
Iwona Słomczewska
Tytka charytatywna
„Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32)
Szkolne Koło Caritas wspólnie z Samorządem Uczniowskim włączyło się w ogólnopolską akcję Caritas „Tytka charytatywna”.
Zebrane artykuły spożywcze i chemiczne zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących osób w naszej parafii.
Akcji przewodniczyli opiekunowie SKC i Samorządu Uczniowskiego.
Portret Mikołaja
Dnia 08.12.2020r. rozstrzygnęliśmy konkurs pt. „Portret św. Mikołaja”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 4-5 latki, oraz 6-latki. Miał on na celu podtrzymanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie kreatywności, rozwijanie upodobań plastycznych. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, kreatywnością i starannością wykonania pracy. Komisja miała bardzo trudne zadanie do wykonania. Prace były bardzo piękne.
W grupie 6 latków: I miejsce zajął: Oliwier Rogalewski, II miejsce: Wiktor Maleszewski, III miejsce: Aleksandra Targońska i Wiktoria Targońska. Wyróżnienie otrzymali: Zofia Miniewicz, Karolina Bogus, Maya Brocki.
W grupie 4-5 latków: I miejsce zajął: Szymon Wnorowski, II miejsce: Mikołaj Maliszewski i Gabriela Czarnowska, III miejsce: Aleksander Kossakowski. Wyróżnienie otrzymali: Emilia Dąbrowska i Jan Mężyński.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
9
Mikołajki
Dnia 7 grudnia przedszkolaków z grupy 0a i 0b odwiedził św. Mikołaj. Długo wyczekiwany gość sprawił wszystkim wiele radości. Dzieci powitały św. Mikołaja wierszem i piosenką oraz wręczyły mu przygotowane przez siebie laurki. Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i obiecał, że odwiedzi przedszkolaków za rok, a one przez ten czas będą grzecznie czekały. Ten dzień na długo zapamiętamy. Dziękujemy Rodzicom , którzy wysłali list do Mikołaja i zaprosili go do naszych klas.
14
Andrzejki
W dniu 27 listopada we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się Andrzejki.
Dzieci przebrały się tego dnia za ulubionych bohaterów i wzięły udział w dyskotece i licznych wróżbach andrzejkowych min.: wylosowały przyszły zawód, poznały imię przyjaciela, wrzuciły marzenia do studni życzeń, ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż.
Zabawa była przednia.
22
Jesień w przedszkolu - oddział 0b
Oddział "0b"
Jesień w przedszkolu.
W naszym przedszkolu witaliśmy jesień. W sali pojawił się kącik przyrodniczy, w którym znalazły się dary jesieni: kasztany, żołędzie, owoce, warzywa i liście. Tworzyliśmy piękne, kolorowe prace. Rozmawialiśmy o witaminkach, które możemy znaleźć w owocach i warzywach. Dzieci samodzielnie przygotowały owocowe szaszłyki, wyciskały sok z jabłek, który wszystkim bardzo smakował. Wzorując się na twórczości Arcimboldo uruchomiliśmy swoją wyobraźnię i pomysłowość i stworzyliśmy niezwykły portret z owoców i warzyw a następnie ludziki.
6
Dziecięcy Telefon Zaufania
W dobie dotkliwej dla nas wszystkich sytuacji związanej z pandemią koronawirusa stajemy w obliczu pogarszającej się sytuacji ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Przez wzgląd na dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie, które jest odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym - całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania - 800121212 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych pedagogów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko może uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka wspomogła Telekomunikacja Polska (obecnie Orange), jako operator komunikacyjny zaangażowany społecznie w pomoc dzieciom. Dzięki tej współpracy dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów. Wspomniany wcześniej czat internetowy ma również charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika - brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielenia dzieciom i młodzieży takiego wsparcia.
Posypały się listeczki dookoła... Jesień
- 11
"Posypały się listeczki dookoła to już jesień te listeczki z wiatrem woła..." Fragment wiersza zainspirował nas do czytania wierszy o tematyce jesiennej, poznawania wielu piosenek związanych z jesienią, tworzenia prac plastycznych, wykonywania doświadczeń z wodą, tworzenia scenek teatralnych np. "Na straganie", "Entliczek Pentliczek" . Jesień to piękna pora roku i bardzo twórcza. Zabawa z parasolami i listeczkami okazała się również wspaniałą zabawą . Uczniowie w ramach innowacji poprzez zabawy i pracę z wierszami mogli rozwijać swoje umiejętności twórcze.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii tutaj.