• Konkursy

• Cytaty z lektur szkolnych

• Przez dwa tygodnie na korytarzach  szkolnych wywieszane były cytaty z tytułem i autorem lektury. 14 marca 2024 r. chętni uczniowie z klas V-VIII przystąpili do rozwiązania testu wyboru. Zadanie uczestników polegało na przyporządkowaniu cytatów do tytułów lektur szkolnych.

Wyniki konkursu czytelniczego:

„Cytaty z lektur szkolnych”

Marta Sakowska kl. 7

Paulina Maleszewska kl.  7

Amelia Targońska kl. 7

Uczennice otrzymały dyplomy,  gry planszowe  i bardzo dobre  oceny z języka polskiego.

•

• Wyniki konkursu plastycznego: „Zilustruj swoją ulubioną baśń Hansa Christiana Andersena”.

•
                  • Uczniowie wykonali prace plastyczne do ulubionych baśni H. C. Andersena:

Mała Syrenka, Brzydkie Kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Dzielny Ołowiany Żołnierzyk, Calineczka.

Wyróżnienia otrzymują przedszkolaki: Gabriela Czarnowska, Jaś Mężyński, Bartłomiej Nartowicz i Emilia Dąbrowska.

Klasy I-III:

I miejsce: Jakub Ołdziej kl. III

II miejsce: Natalia Czarnowska kl. II

III miejsce: Dawid Maleszewski kl. I

Wyróżnienia: Staś Maliszewski kl. I, Ewelina Maleszewska kl. II, Błażej Wądołowski kl. II.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i zakładki.

GRATULACJE!

• Wyniki konkursu czytelniczego dla klas IV-VIII: Kim jest osoba na zdjęciu?

•

Zadaniem uczestników konkursu było rozpoznać pisarzy polskich na ponumerowanych (1-10) zdjęciach i na pobranej karcie konkursowej dopisać: imię i nazwisko twórcy, lata życia oraz tytuły trzech najpopularniejszych utworów.
                    Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i oceny bardzo dobre z języka polskiego:
                    I miejsce Kinga Kossakowska kl. 8 b
                    II miejsce Bartosz Maliszewski kl. 8 a
                    III miejsce Julia Szymańska kl. 8 a

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali plusy za aktywność z języka polskiego. Gratulacje!

•
                • Wyniki konkursu „Przysłowie w trzech językach”

•
                  • Uczestnicy konkursu wypełniali karty konkursowe zawierające kody QR przysłów w języku polskim, które należało rozszyfrować w domu i zapamiętać. Na tablicy wywieszone zostały przysłowia i zwroty w trzech językach.

Każde przysłowie oznaczono cyfrą (od 1 do 45). Nadane numery należało wpisać do karty odpowiedzi.
                    Zwycięzcy otrzymali oceny celujące i bardzo dobre z wybranego języka obcego.
                    Najwięcej punktów zdobyły uczennice klasy siódmej:
                    I miejsce Dominika Zajkowska
                    II miejsce Ewa Żmijewska
                    III miejsce Paulina Sakowicz

Pozostali uczestnicy otrzymali oceny bardzo dobre i plusy z wybranego języka obcego: Bartosz Maliszewski, Julia Maliszewska, Natalia Milewska, Julia Żebrowska, Kamila Wądołowska, Patrycja Grabowska, Żaneta Krupczak, Patrycja Wilkowojska, Kinga Kossakowska.

• Wyniki konkursu fotograficznego "Postać z książki"

•
                  • Zwycięzcą szkolnego konkursu fotograficznego "Postać z książki" został Jaś Mężyński z oddziału przedszkolnego. Gratulacje dla wspaniałego Robin Hooda :)

• Jesienne listki

• Tegoroczna jesień przywiała liście z drzew na nasz szkolny korytarz, liście nie byle jakie! Przeczytajcie poniżej i obejrzyjcie galerię zdjęć :)

W czwartek (7 października) na korytarzu szkolnym wiatr rozwiał liście z wyrazem „książka” w kilku językach: polskim, niemieckim (Buch), angielskim (book), francuskim (livre), hiszpańskim (libro), litewskim (knyga), rosyjskim ( кни́га ), węgierskim ( könyv ), włoskim (libro) i innych. Zadanie dzieci polegało na zebraniu trzech listków z takim samym podpisem. W konkursie brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Listki szybko zostały zebrane, bo nagrodą były cukierki z witaminką.