• Nowości czytelnicze

• Zachęcam rodziców i nauczycieli do zapoznania się z książkami doktor Catherine Dolto: Emocje. Niby nic, jednak……, Strach. Opowieści o oswajaniu lęku. i Relacje.

Naucz dziecko samodzielnie rozpoznawać i nazywać zjawiska, które wstrząsają jego małym światem, a już nigdy nie będziesz musiał czy musiała się tego domyślać.

Obrazek 2021-11-25 12:00:13

Dzięki metodzie doktor Catherine Dolto twoje dziecko oswoi się  z nowymi wyzwaniami i doświadczeniami związanymi z pierwszymi dniami w przedszkolu i pojawieniem się rodzeństwa.  Razem odkryjecie, jak ważne są tolerancja i szacunek.  Bo spotkanie z drugim człowiekiem to wielka przygoda, dzięki której można lepiej poznać siebie

Dzięki metodzie Dolto twoje dziecko odkryje, że:

• kiedy się czegoś boi, to czasem kłamie,
          • kiedy kogoś bije, to wcale nie znaczy, że jest niegrzeczne,
          • kiedy rzuca się na podłogę, to znak, że za dużo się wokół niego dzieje.

a wy będziecie mieć więcej czasu na uważne bycie razem. (opis wydawcy)

Nowości dla najmłodszych w bibliotece szkolnej

Seria „Bajki- Szukajki” Wiesława Drabika to wspaniałe książeczki dla najmłodszych, ciekawych świata dzieci. Zwierzaki ciągle uciekają i chowają się w różnych dziwnych miejscach. Odnalezienie ich to nie tylko zadanie dla ich małych właścicieli, lecz także dla czytelników. Wspólne szukanie może okazać się niezłą zabawą. Wierszowana forma oraz barwne ilustracje niewątpliwie spodobają się dzieciom.

Książeczki z serii Franklin autorstwa Paulette Bourgeois i Brendy Clark mają bardzo duże litery

W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie.

W serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji.

Seria „Kicia Kocia”  to absolutny niezbędnik każdego przedszkolaka i jego rodziców.
          Pomóż dziecku poznać z pozoru zwykłe, ale często niezwykłe i wymagające dla malucha sytuacje z życia codziennego. Przygotowywanie jedzenia, sprzątanie, a także podróż samolotem i inne sytuacje okazują się łatwiejsze i mniej straszne, kiedy towarzyszy w nich dziecku sympatyczna kotka.

„Mądra Mysz” to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi czy o małym Maksie, przybliżające najróżniejsze zawody.

Zuzia to rezolutna dziewczynka, która towarzyszy rówieśnikom w ważnych w ich życiu momentach, takich jak pierwszy dzień w przedszkolu, narodziny rodzeństwa, czy pierwsza wizyta u lekarza. Dzięki Zuzi dzieci mają szansę wcześniej poznać i oswoić nieznane sytuacje.

Książeczki z serii "Przygody skrzata Jagódki" to ciepłe i pełne humoru opowieści Ewy Stadtmüller. Autorem wizerunku jej ulubionego bohatera jest Kazimierz Wasilewski, którego ilustracje bawią dzieci od wielu lat.

Zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi!