• Szkoła mieści się w dwóch budynkach połączonych łącznikiem. W budynkach mieszczą się sale lekcyjne i pełnowymiarowa sala gimnastyczna, za szkołą jest naturalnej wielkości boisko do piłki nożnej.
          • EkoWalentynki

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zawadach w dniach 14 – 15 lutego 2023 r. ruszył z akcją pt. „EkoWalentynki – czyli kochamy Matkę Ziemię!”. Brali w niej udział uczniowie z klas I – VIII i oddziałów przedszkolnych. Poprzez akcję promowano proekologiczny i odpowiedzialny tryb życia, a także potrzebę selektywnej zbiórki zużytych baterii oraz elektrośmieci. W zamian za przyniesione odpady dzieci otrzymały walentynkowe słodkości.

• WALENTYNKI

Kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego w ramach międzyklasowego konkursu „ZGRANA KLASA” za nami.

W dniu Świętego Walentego królował w naszej szkole kolor czerwony.

• "Pod biało-czerwoną"

Piątek dwudziestego stycznia 2023 roku na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia odbyło się inauguracyjne uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt sfinansowany w ramach projektu "Pod biało-czerwoną" pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. W wydarzeniu udział wzięli licznie przybyli goście: sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, samorządowcy z Gminy Zawady i powiatu białostockiego na czele z wójtem Krzysztofem Wądołowskim, mieszkańcy oraz cała społeczność szkolna.

• BAL CHOINKOWY

W dniu 13 stycznia odbył się w naszej szkole BAL CHOINKOWY dla przedszkolaków i uczniów klas I - III. Doskonałą zabawę poprowadziły Panie ze studia artystycznego „Anima”. Zapewniły profesjonalne nagłośnienie, dekorację sali oraz oświetlenie dyskotekowe. Animatorki przebrane za Elfy poprowadziły zabawy i tańce, podczas których angażowały do zabawy wszystkie dzieci. Dekoracja przeniosła zebranych w świąteczny czas a wizyta św. Mikołaja sprawiła wszystkim ogromną radość. Impreza została zorganizowana we współpracy z Radą Rodziców.

• Supersmyki dokarmiają ptaki

Uczniowie klasy 0a, w ramach projektu – „Supersmyki przyrody” od końca października zajęły się dokarmianiem ptaków. Na drzewach obok klasy zawieszają ptasie smakołyki: ziarna, słoninkę, knedle z ziarnami, kukurydzę. Do ptasiej stołówki przylatuje bardzo dużo ptaków, a dzieci obserwując je przez okno mają super frajdę.

• Kolędowanie

W Święto Trzech Króli młodsi uczniowie naszej szkoły kolędowali w Kościele Parafialnym w Zawadach. Zaprezentowali bogaty repertuar kolęd i pastorałek. Swoim wspaniałym występem sprawili radość wszystkim uczestnikom Mszy Świętej. W podziękowaniu dostali od Księdza Proboszcza słodycze a od zgromadzonych gromkie brawa. Kolędników przygotowały Panie: R. Konopka i K. Pelc.

• ZAPROSZENIE NA UROCZYSTE KOLĘDOWANIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zawadach

wraz z uczniami klasy II i III oraz ich opiekunami

serdecznie zapraszają na UROCZYSTE KOLĘDOWANIE,

które odbędzie się 6 stycznia 2023r. o godz. 12.15

w Kościele p. w. Przemienienia Pańskiego w Zawadach.

Dzieci zaprezentują bogaty repertuar kolęd i pastorałek przed Mszą Świętą, podczas jej trwania oraz bezpośrednio po zakończeniu.

• Wielka Gala Wręczenia Nagród

22 grudnia 2022r., w naszej szkole wraz z obchodami Wigilii Szkolnej miała miejsce Uroczysta Gala Wręczenia Nagród w Wielkim Bożonarodzeniowym Rodzinnym Konkursie Plastycznym. Wydarzenie uświetnił przepiękny Koncert Kolęd i Pastorałek, przygotowany przez młodszych uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Renaty Konopka i p. Katarzyny Pelc. Wraz z całą społecznością szkolną w uroczystości udział wzięli rodzice uczniów jak i zaproszeni goście, min. Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz oraz Wójt Gminy Zawady Krzysztof Wądołowski, którzy to osobiście wręczyli nagrody zarówno laureatom jak i wszystkich uczestnikom konkursu.

• ZGRANA KLASA

W grudniu odbyły się kolejne akcje Samorządu Uczniowskiego w ramach międzyklasowego konkursu „ZGRANA KLASA”. Uczniowie przebierali się za Mikołaja lub jego pomocników: elfy i renifery oraz dekorowali drzwi wejściowe do klas. Za każdą aktywność klasy zbierają punkty na swoje konto. Zapraszamy do galerii zdjęć

• Klasa VIII na Targach Kwalifikacji Przyszłości

Dnia 12 grudnia 2022r. klasa VIII uczestniczyła w wyjeździe do Białegostoku. Głównym jego celem był udział uczniów w Targach Kwalifikacji Przyszłości, które odbyły się Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Podczas Targów szkoły ponadpodstawowe z całego województwa prezentowały swoją ofertę edukacyjną. Uczniowie mogli m.in. obejrzeć prezentację druku 3D oraz dowiedzieć się jak wykorzystać sztuczną inteligencję w domu i motoryzacji, jakie zastosowanie ma VR w edukacji, czym jest sferyfikacja, czy też jak przygotować desery i napoje np. z wykorzystaniem suchego lodu. Targi uświetniły również: występ zespołu tanecznego, pokaz mody, fryzur i szkiców wykonanych przez uczniów szkół branżowych.

Niedziela 19.05.2024